BIGPRESS DN125 en DN150

Groot denken. Groot persen.

Ooit al eens een DN125 of DN150 leiding geperst?

Voor veel installateurs, aannemers en engineers houdt een perssysteem op bij de standaard diameters. Maar sommige projecten vragen simpelweg om meer capaciteit. Meer vermogen. Grotere leidingen.

Bij Amari Metals gaan we verder waar anderen stoppen.

Met het BIGPRESS-systeem kunnen wij roestvaststalen leidingen en persfittingen leveren in:

  • DN125 | 139,7 mm
  • DN150 | 168,3 mm

Een unieke oplossing voor installaties waar grote diameters, snelheid van montage en betrouwbaarheid samenkomen.

Bundels rvs-buizen gestapeld op houten steunen in een magazijn
BIGPRESS rvs-verloop-T-stuk met drie persaansluitingen

Lassen? Niet nodig.

Traditioneel worden deze grote diameters vaak gelast. Dat kost tijd, specialistische kennis en brengt extra veiligheidsmaatregelen met zich mee.

Met BIGPRESS worden verbindingen gerealiseerd door middel van een permanente persverbinding. De fitting, voorzien van een O-ring, wordt met een persmachine vervormd waardoor een sterke en duurzame verbinding ontstaat.

De voordelen:

  • Snellere montage
  • Geen lasrook of brandgevaar
  • Minder stilstand op locatie
  • Constante kwaliteit van de verbinding
  • Lagere installatietijd en arbeidskosten

Gebouwd op RVS 316L en 304L kwaliteit

Alle BIGPRESS-fittingen worden vervaardigd uit RVS 316L (1.4404) of 304L (1.4304). De bijbehorende leidingen zijn ook verkrijgbaar in AISI 316L en AISI 304 en worden geproduceerd conform onder andere UNE-EN 10312 en DIN EN 10217-7.

RVS 316L biedt belangrijke voordelen:

  • Uitstekende corrosiebestendigheid
  • Hoge mechanische sterkte
  • Bestand tegen hoge temperaturen
  • Geschikt voor veeleisende industriële omgevingen
  • Strakke en onderhoudsarme afwerking

Het systeem is geschikt voor temperaturen van-20°C tot +200°C en voor werkdrukken tot 16 bar. * Afhankelijk welke O-ring je gebruikt. Vraag het team naar de technische mogelijkheden.

Man houdt een grote BIGPRESS rvs-persbocht met twee persmoffen vast

Waarom Amari Metals?

Bij Amari Metals combineren we technische kennis met directe beschikbaarheid en ondersteuning. Of het nu gaat om een datacenter, sprinklerinstallatie, utiliteitsproject of industriële procesleiding: wij helpen u graag bij het selecteren van de juiste oplossing.

Veelgestelde vragen over BIGPRESS

BIGPRESS is een rvs-perssysteem voor grote diameters: roestvaststalen leidingen en persfittingen in DN125 (139,7 mm) en DN150 (168,3 mm). Waar perssystemen doorgaans ophouden bij 108 mm, maakt BIGPRESS het mogelijk om ook deze grote leidingen te verbinden zonder te lassen. Het systeem sluit naadloos aan op ons rvs-perssysteem in de kleinere diameters, zodat u één systeem gebruikt voor de gehele installatie.

De leidingen en fittingen zijn leverbaar in twee diameters:

  • DN125: 139,7 x 2,0 mm
  • DN150: 168,3 x 2,0 mm

Met verloopstukken en verloop-T-stukken maakt u eenvoudig de overgang naar 76,1, 88,9 en 108 mm.

Het BIGPRESS-assortiment omvat alle fittingen die u nodig heeft voor een complete leidinginstallatie:

  • Koppelingen
  • Bochten 90° en 45°, in een uitvoering met twee persmoffen of met persmof en insteekeinde
  • Gelijke T-stukken en verloop-T-stukken
  • T-stukken met binnendraad (BSP) van 1/2″ tot 2″
  • Verloopstukken
  • Eindkappen
  • Persflensadapters voor DN125 en DN150

Zoekt u een specifieke fitting? Neem contact met ons op, dan kijken wij graag naar de mogelijkheden.

De leiding wordt tot de volledige insteekdiepte in de fitting geschoven. Vervolgens vervormt een elektromechanische persmachine de fitting en de leiding samen, waardoor een permanente, onlosmakelijke verbinding ontstaat. De O-ring aan het einde van de fitting zorgt voor een volledig waterdichte afdichting. Lassen, slijpen of een vuurvergunning zijn niet nodig.

Voor BIGPRESS worden de Novopress ACO 401 (100 kN) en ACO 403 (120 kN) ingezet. Deze accupersmachines zijn speciaal ontwikkeld voor grote diameters en hebben een bereik van 76,1 tot en met 168,3 mm. Voor de diameters 76,1, 88,9 en 108 mm zijn hierbij HP-persringen vereist. Een correcte persverbinding staat of valt met de juiste machine en persringen in goede staat. Wij adviseren u graag over de juiste uitrusting voor uw project.

De keuze van de O-ring hangt af van het medium dat door de leiding stroomt:

  • EPDM (zwart): drinkwater, koelwater, brandbeveiliging en olievrije perslucht. Temperatuurbereik -20°C tot +110°C.
  • FKM (groen): oliën, de meeste koolwaterstoffen, zonne-energie-installaties en perslucht vanaf klasse C-5. Temperatuurbereik -20°C tot +200°C.
  • FKM (rood): verzadigde stoom tot maximaal 7 bar. Temperatuurbereik -10°C tot +160°C, met pieken tot 170°C.

Twijfelt u welke O-ring geschikt is voor uw toepassing? Ons team helpt u graag bij het maken van de juiste keuze.

Het BIGPRESS-systeem is geschikt voor werkdrukken tot 16 bar en temperaturen van -20°C tot +200°C, afhankelijk van de gekozen O-ring. Voor verzadigde stoom geldt een maximale druk van 7 bar. Voor gastoepassingen geldt een maximale werkdruk van 5 bar.

Ja. Het systeem is FM-goedgekeurd voor gebruik in sprinklerinstallaties, zowel in volledig stalen systemen met ongecoate stalen leidingen als in hybride systemen met staal en kunststof. Hierbij geldt een maximale afstand van 3,65 meter tussen de ondersteuningen. Brandbeveiligingsinstallaties moeten daarnaast voldoen aan de eisen van certificering en verzekeraar. Wij stemmen graag met u af welke diameters en artikelen onder de goedkeuring vallen.

Ja, met de speciale gasfittingen. Deze zijn herkenbaar aan de gele markering en voorzien van een gele HNBR O-ring. Ze zijn geschikt voor aardgas en LPG, voor zowel binnen- als buitentoepassingen, bij een werkdruk tot 5 bar en temperaturen van -20°C tot +70°C. Gebruik voor gas nooit standaardfittingen en houd altijd rekening met de geldende regelgeving.

Ja. RVS 316L beïnvloedt de waterkwaliteit niet en in combinatie met de EPDM O-ring is het systeem geschikt voor drinkwaterinstallaties. Let op: roestvaststaal is niet geschikt voor toepassingen met zeewater.

Zeker. Met de persflensadapters in DN125 en DN150 sluit u BIGPRESS eenvoudig aan op flenzen, appendages of bestaand gelast leidingwerk. Daarnaast zijn er T-stukken met binnendraad voor het aansluiten van meet- en regelapparatuur.

Nee. De fittingen, O-ringen en leidingen zijn op elkaar afgestemd en zijn niet uitwisselbaar met perssystemen van andere fabrikanten. Combineren kan leiden tot lekkage en de systeemgarantie vervalt. De garantie geldt uitsluitend wanneer zowel de leidingen als de fittingen uit hetzelfde systeem afkomstig zijn.

Neem contact op met ons team en vertel ons meer over uw project: de toepassing, de benodigde diameters en de gewenste hoeveelheden. Wij informeren u over de actuele beschikbaarheid en stellen een projectgerichte offerte voor u op.

DN125 (139,7 mm) persen? DN150 (168,3 mm) persen?

Bij Amari Metals kan het. Neem contact met ons op voor advies, beschikbaarheid of een projectgerichte offerte.

Betrouwbare partner voor:

Anodiseren aluminium

Speciaal profielen

Diversiteit aan type producten in voorraad kunnen houden, inclusief aluminium extrusie aan de hand van profieltekeningen.

magazijn Amari

Voorraad en distributie

Wij houden aluminium profielen voor u op voorraad en leveren op afroep. Als u vandaag bestelt, hebt u uw product morgen in huis.

aluminium laten anodiseren

Assemblage en bewerkingen

Wij assembleren uw halffabricaat tot eindproduct en kunnen alle andere bewerkingen van uw product uitvoeren.

Ontwerp

Specifieke wensen voor een aluminium halffabricaat of eindproduct? Onze engineers ontwerpen profielen op maat.

Waarom klanten kiezen voor Amari Metals

Ontzorgen logistiek van RVS buizen

Ontzorgen logistiek

Hoogwaardige afwerking van RVS buizen

Hoogwaardige afwerking

Maatwerk voor elke branche

Maatwerk voor elke branche

Opslag en voorraadbeheer van RVS buizen

Opslag en voorraadbeheer